Język niemiecki - Korepetycje

Marcin 26 lat
Lic./inż.

698 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
50 zł /60 min.
Miejsce
Korepetycje Kraków (całe miasto)
U ucznia/ u korepetytora
Lekcje online/Skype
Tak
Zakres
Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Studia

Hallo :)

Jestem studentem ostatniego roku studiów magisterskich filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim . Mój poziom języka niemieckiego to C1+ . Ponadto uczestniczyłem przez 2 semestry w programie stypendialnym Erasmus+ (2018/2019) w Niemczech. Udzielam korepetycji od poziomu A1 do C1 .

Pomoc korepetytorska jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczniów, studentów bądź osób zainteresowanych nauką tego języka, np. w ramach wyjazdu za granicę w danym zawodzie. W skład zajęć wchodzą poszczególne bloki:

Słuchanie (Hörverstehen) - w zależności od poziomu i potrzeb, materiałami bazowymi są zarówno nagrania do ćwiczeń z różnych podręczników do nauki niemieckiego, które są potem rozwiązywane jak i internetowe źródła niemieckojęzyczne , do których każdorazowo mogą być układane ćwiczenia własnej produkcji .

Gramatyka (Grammatik) - zagadnienia i ćwiczenia z gramatyki praktycznej, utrwalania struktur na bazie różnych repetytoriów, podręczników oraz materiałów internetowych są dostosowane do potrzeb i aktualnego poziomu.

Czytanie i rozumienie tekstów pisanych (Leseverstehen) - ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań do tekstów z różnych źródeł niemieckojęzycznych: podręczników, artykułów prasowych oraz internetowych i różnych tekstów kultury .

Pisanie (Schreiben) - rozwijanie kompetencji w zakresie pisania tekstów w języku niemieckim poprzez rozwijanie i poszerzanie słownictwa oraz korektę i wytłumaczenie błędów .

Słownictwo (Wortschatz) - poszerzanie zasobu słownictwa na bazie artykułów i nagrań niemieckojęzycznych stosowanych w innych blokach.

Mówienie (Sprechen) - rozwijanie i poszerzanie sprawności komunikacyjnych oraz wypowiadania się na tematy, które zostały poruszone w ramach innych bloków wraz z użyciem nowego słownictwa , korekta błędów na bieżąco . Dyskusje na różne tematy może odbywać się również w ramach wcześniej obejrzanych materiałów audiowizualnych.

Wymowa i fonetyka (Aussprache und Phonetik) - ćwiczenia w poprawnym wypowiadaniu słów oraz intonacji w zdaniach . K orekta błędów fonetycznych , dla zainteresowanych również na bazie międzynarodowego alfabetu fonetycznego.

Godziny w danym dniu nauki są do uzgodnienia , również przez Skype .

Serdecznie zapraszam !


Opinie o korepetytorze (6)

Agata Zagrajczuk
05 czerwca 2020

Niezwykle sumienny i rzetelny nauczyciel. Niezwykle starannie podchodzi do nauczania i charakteryzuje się "dobrą ręką" do swoich uczniów. Pan Marcin nauczał niemieckiego dwóch moich synów (1 klasa liceum i 8 klasa szkoły podstawwowej). O ile ze starszym synem zadanie polegało na rozwinięciu umiejętności, o tyle z młodszym w zasadzie trzeba było zacząć od zera i nadrobić zaległości. Jestem pod dużym wrażeniem, że z ucznia, który ledwo zdał przedmiot w klasie siódmej SP, Pan Marcin był w stanie wykrzesać ucznia piątkowego. Bezcenny talent pedagogiczny

Marcin

Pani Agato, serdecznie dziękuję za uznanie :)

Ana
18 kwietnia 2020

Polecam! Lekcje z Panem Marcinem to czysta przyjemność, zawsze jest przygotowany do zajęć, które przebiegają w bardzo miłej atmosferze. Jestem zadowolona zarówno ze spotkań twarzą w twarz jak i tych on-line. Pan Marcin do każdej sytuacji podchodzi indywidualnie i stara się znaleźć najlepsze rozwiązania.

Marcin

Bardzo dziękuję za dobrą opinię :)

Ola Guguła
24 stycznia 2020

Zawsze dobrze zorganizowany, rzetelny, pomocny, cierpliwy i bardzo wyrozumiały. Gorąco polecam wszystkim ;))

Marcin

Olu, dziękuję Ci za miłe słowa :)

Klaudia
24 stycznia 2020

Nauczyciel zawsze przygotowany do lekcji, bardzo dobrze tłumaczy. Polecam

Marcin

Klaudio, serdecznie Ci dziękuję za dobrą ocenę :)

Grzegorz
22 stycznia 2020

Potrafi świetnie tłumaczyć materiał w miłej atmosferze. Doskonale rozumie kontekst wypowiedzi i potrafi doradzić odpowiednie słowa. Bardzo pomocny przy nauce wymowy.

Marcin

Grzegorzu, dziękuję za miły feedback :)

Zuzanna Staniec
22 stycznia 2020

Współpraca z Panem Marcinem jest bardzo owocna. Podczas lekcji można nie tylko wzbogacić swoje słownictwo ale również przełamać barierę językową dotyczącą języka niemieckiego, co jest ogromną zaletą w komunikacji. Pan Marcin jest rzetelny, bardzo dobrze przygotowany i kompetentny. Serdecznie polecam

Marcin

Zuzanno, bardzo dziękuję Ci za wysokie noty :)