Matematyka i fizyka IB, metoda Sokratesa


731 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
200 zł /60 min.
Miejsce
Korepetycje Kraków (całe miasto)
Pokaż na mapie
U ucznia/ u korepetytora
Lekcje online/Skype
Tak
Zakres
Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Studia

Twoim celem jest wynik powyżej 80% z matury z matematyki lub fizyki? Chcesz zostać laureatem konkursu fizycznego w szkole podstawowej? Dobrze trafiłeś!


Średni wynik uczniów, których przygotowywałem do matury z matematyki rozszerzonej przez przynajmniej pół roku w ostatnich 5 latach jest regularnie wyższy o około 40% od średnich wyników maturzystów w Polsce. Zapraszam do zweryfikowana efektów mojej pracy w komentarzach poniżej i na facebooku Fundacji Pasja Nauki.

Dlaczego jestem skuteczniejszy od innych?
Zobacz jak uczę: https://www.youtube.com/watch?v=MYWKBCHv7h0

1) Stosuję, unikalną w dzisiejszych warunkach metodę Sokratesa. Sokrates słynął z zadawania dobrych pytań, które zmuszały do myślenia. Jeśli widział u ucznia nieuświadomioną wiedzę, starał się pomóc się jej „urodzić”. Nie był więc osobą pouczającą, a jedynie pomocnikiem, który także się uczył. Podobnie jest z rozwiązywaniu zadań: uczniowie zazwyczaj znają zasady, na podstawie których można je rozwiązać, ale nie potrafią ich zastosować lub nie są nawet świadomi tej wiedzy. Zadanie odpowiednich pytań lub w trudniejszej sytuacji podanie podpowiedzi, która nie pokaże całej drogi do rozwiązania(!) ale pokieruje myśli ucznia w dobrą stronę, pozwala mu samemu odkryć swoją ścieżkę rozwiązania. Stosując od lat taką filozofię często jestem zaskoczony ścieżką rozumowania zaproponowaną przez moich uczniów. To podążanie za uczniem wymaga nie tylko wiedzy fachowej, aby weryfikować czy jego tok rozumowania jest słuszny, ale też dużo empatii, aby rozumieć jego logikę, nawet wtedy kiedy sam nie potrafi w jasny sposób opowiedzieć o tym jak rozwiązuje dany problem. Co więcej wymaga dużo więcej wysiłku niż standardowe podejście. Dlatego, nawet przy indywidualnej pracy nauczyciele bardzo rzadko nawiązują taką relację z uczniem i kiedy sobie nie radzą po prostu pokazują rozwiązanie. Dla mnie to pójście na łatwiznę. Jestem taki skuteczny, ponieważ moja praca polega głównie nie na wykładaniu, ale na zadawaniu dobrych pytań i dawaniu podpowiedzi . Potrafię się dostosować, nigdy nie narzucam swojego sposobu rozwiązania problemu.
Uczę korzystania z tej metody w ramach działalności Fundacji Pasja Nauki i stały się one podstawą Wirtualnego Nauczyciela, wielokrotnie nagradzanej aplikacji którego jestem współtwórcą.

2) Moje dialogi z uczniem wykorzystują metodę odwróconej lekcji. Udowodniono naukowo, że  najskuteczniejszy sposób nauki to tłumaczenie danego zagadnienia komuś innemu i tak w głównej mierze wyglądają moje zajęcia. Dążę do tego aby uczeń  samodzielnie przygotował i uargumentował ścieżkę rozwiązania problemu. Nie tylko daje to rewelacyjne wynikiw zapamiętywaniu ciągów przyczynowo-skutkowych, które w zadaniach z podstawy programowej pojawiają się bardzo często, ale dodatkowo daje uczniowi  pewność siebie i uczy bronienia swoich argumentów.

3) Jestem prekursorem zastosowania filozofii Keizen w edukacji. Indywidualne spotkania dają możliwość dotarcia do prawdziwej przyczyny popełnienia przez ucznia błędu. Problemy w szkole nie pojawiają się z dnia na dzień i trudności w jednym zagadnieniu zazwyczaj wynikają z braków w tych, z których obecnie ćwiczone korzysta. Koncentruję się na tym, żeby dobrze zdiagnozować jaka umiejętność wymaga ćwiczenia i i na niej skupiamy się w naszej pracy. Dzięki temu zajęcia stają się bardziej efektywne.

4)  Jestem selekcjonerem… zadań! Wiem jakie umiejętności powinny one ćwiczyć i w jakiej kolejności je wykonywać, aby w optymalny sposób zdobywać kolejne kompetencje. Nauki ścisłe są jak drzewo. Tak jak w nim z pnia wyrastają konary, z nich gałęzie i tak dalej aż do korony pełnej liści, tak w matematyce aby nauczyć się określonej umiejętności należy najpierw opanować te (niżej na drzewie), które ona wykorzystuje. Ilość wiedzy potrzebnej do osiągnięcia dobrego wyniku na maturze czy innym ważnym egzaminie może wydawać się przerażająco duża, ale jej metodyczne zdobywanie, wg logicznego planu, w optymalnej kolejności, w tempie dostosowanym do ucznia jest gwarancją sukcesu i motywuje do pracy.

5) Lubię to co robię. Do zajęć podchodzę entuzjastycznie i staram się zarazić tą pasją moich uczniów.

Co roku moi uczniowie zostają laureatami konkursów kuratoryjnych z matematyki i fizyki dla szkół podstawowych. Uczę także po angielsku i przygotowuję do Mathematics International Baccalaureate IB SL i HL (matura międzynarodowa), SAT, IGCSE, AS i A level.

Mam uczniów z całej Polski innych krajów używających języka angielskiego ucząc online. Spotkania w ponad połową moich uczniów prowadzę w takiej formie i uzyskuję przynajmniej takie same rezultaty jak podczas tradycyjnych lekcji. Podczas takiego spotkania łączę się z uczniami na Skypie, a zadania rozwiązujemy z wykorzystaniem interaktywnej wirtualnej tablicy, na której wspólnie piszemy. Aby móc tak popracować wszystko co potrzebujesz to przeglądarka internetowa.

Przygotowuję też do konkursów alfik, lwiątko, konkurs kuratoryjny z fizyki, konkurs kuratoryjny z matematyki, olimpiada matematyczna. Mam doświadczenie z uczniami z adhd, dysleksją, (jeden z nich był finalistą konkursu fizycznego!)

Telefon: 731 502 407


200 zł / 60 min  - lekcje z Markiem Wójcikiem, prezesem Fundacji
90-150 zł / 60 min - lekcje z innym nauczycielem z Fundacji, wykorzystującym moje metody


Opinie o korepetytorze (23)

Marcin
23 stycznia 2023

W dzisiejszych czasach bez korepetycji dzieci mają małe szanse na zdobycie wiedzy i zdanie egzaminu maturalnego na przyzwoitym poziomie- uważam że p. Marek gwarantuje sukces- syn w podstawówce miał mierna oceny i żadnej motywacji- obecnie w I klasie liceum ma celujący z fizyki!!. Na ten sukces składa się nowatorska metoda nauczania p. Marka i zaangażowanie/ sumienna praca syna- oby tak dalej:)

Antoni
12 stycznia 2023

Mam lekcje z panem Markiem prawie od roku. Jest to najlepszy korepetytor jakiego miałem, potrafi wytłumaczyć wszystko i przygotować perfekcyjnie do tematów.

Cyprian
10 stycznia 2023

Pan Marek zrozumiale tłumaczy, dobrze pomaga w zadaniach z fizyki i angażuje się w lekcje.

Anita
09 stycznia 2023

Brawa dla Pana Marka! Nie wiem jak to się dzieje, ale mimo piątek w szkole Syn nadal prosi o dodatkowe lekcje - fizyka wciągnęła go na maksa :-) Wierzę, że jak po drodze spotka się kogoś, kto zaraża pasją - to można odkryć w sobie zupełnie nowe możliwości. I o to chodzi, dziękuję!

Hanna Surma
04 stycznia 2023

Mam lekcje z panem Markiem od 1,5 miesiąca i w tym czasie udało mi się bardzo poprawić oceny z dwóch trudnych sprawdzianów z fizyki. Pan Marek na każdej lekcji sprawdza, co już umiem, a czego nie umiem (albo co mi się wydaje, że umiem, a jednak nie umiem) i przerabia te rzeczy, z którymi mam problemy – tak, że wreszcie wszystko dokładnie rozumiem. W czasie lekcji nie stresuję się, bo pan Marek jest bardzo sympatyczny. Polecam pana Marka jako korepetytora!

Mati
02 stycznia 2023

Bardzo polecam! Profesjonalizm, przyjacielskie podejście oraz zaangażowanie Pana Marka bardzo motywuje do działania. Progres widoczny w krótkim czasie.
Mati

Mikołaj
28 grudnia 2022

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Panem Markiem. Jest to bardzo pomocna osoba, pomagająca zrozumieć materiał. Korepetycje dają bardzo duże efekty. Polecam!

Maria Kubryń
31 sierpnia 2022

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panem Markiem. Mój syn uzyskał z matury z matematyki 82%, a z matury z fizyki 88%, co pozwoliło dostać mu się na wymarzone studia z programowania na AGH!

Piotr
05 lipca 2022

Po 1,5 roku zajęć z Panem Markiem Wójcikiem udało mi się napisać maturę z fizyki na poziomie rozszerzonym na 95%, podczas gdy wcześniej był to dla mnie problematyczny przedmiot, którego zagadnień nie rozumiałem. Na szczególną uwagę zasługuje według mnie wyczerpujące i zrozumiałe omówienie tak zwanej "teorii" na poziomie z jakim poza spotkaniami z Panem Markiem nie miałem okazji się spotkać. Zajęcia godne polecenia.

Piotrek Reyman
03 czerwca 2022

Zacząłem naukę z Panem Markiem na początku 8 klasy, do tego momentu nie byłem zbyt dobry z matematyki i moja średnia z niej utrzymywała się raczej na niskim poziomie. Ale po tym jak rozpocząłem nasze korepetycje coś jakby przestawiło się w mojej głowie i zacząłem przyswajać materiał znacznie łatwiej i szybciej (co również wpłynęło na moje oceny ale przede wszystkim dało mi znacznie więcej spokoju jeśli chodzi o naukę na kartkówki i sprawdziany gdyż byłem już dobrze zaznajomiony z zagadnieniami i jak podchodzić do ich rozwiązywania) i jestem bardzo wdzięczny za umożliwienie napisania mi egzaminu z takim dobrym wynikiem i pomoc z matematyką ze szkoły średniej. Z całego serca polecam Pana Marka wszystkim osobom potrzebującym wyrozumiałego, a zarazem niezwykle pomocnego korepetytora :).

Antek
18 maja 2022

Pan Marek przygotowywał mnie do matury z matematyki i fizyki.Zajęcia zawsze były intensywne, a materiał przekazywany w sposób przystępny.Omówiliśmy najważniejsze typy zadań maturalnych, bo pan Marek potrafi odpowiednio dobierać zadania i pokazywać schematy. Jeśli komuś zależy na efektach , to polecam zajęcia z panem Markiem, który potrafi sprawić, że matematyka i fizyka są interesujące i zrozumiałe.Zajęcia na pewno są warte swojej ceny, miałem je przez rok, więc wiem, co piszę.

Bartek
04 kwietnia 2022

Po roku pracy z Panem Markiem udało się zdobyć tytuł laureata z konkursu fizycznego i to w najtrudniejszym województwie! Wątpię, by bez jego pomocy było to możliwe. Bardzo dobrze zna wymagania na tym konkursie kuratoryjnym, a lekcje są bardzo ciekawe :)

Jerzy Mendelka
09 marca 2022

Współpraca owocna !!! To miałem na myśli.

Jerzy Mendelka
09 marca 2022

Współpraca z panem Markiem bardzo owocna.???? pomógł mi w zdobyciu tytułu laureata w konkursie przedmiotowym z fizyki w województwie mazowieckim. POLECAM

Dawid
08 grudnia 2020

Swietne warunki nauki, polecam

Jan
03 kwietnia 2020

Panie Marku, bardzo dziękuję za wyjątkowe i ciekawe lekcje fizyki i matematyki. Dzięki wspólnej pracy udało mi się uzyskać tytuł laureata w konkursie kuratoryjnym z fizyki i finalisty z matmy. Wszystkim bardzo polecam.

Łukasz
15 marca 2020

Bardzo polecam Pana Marka! W ciągu 1 roku przygotował syna do konkursu kuratoryjnego z fizyki ... w którym został Laureatem! Lekcje są bardzo ciekawe i zdecydowanie wyczuwalna jest Pasja Nauki :)

Maciej Górecki
07 stycznia 2020

Wielkie Podziękowania !!!!!!!!
Syn został profesjonalnie przygotowani do egzaminu IB HL z fizyki i zdał go bez problemy!!!
Profesjonalizm i determinacja oraz podejście pedagogiczne przyniosły rezultaty! Brawo????

Ewa Skalska
23 lipca 2019

Przygotowanie syna do matury z matematyki i fizyki było profesjonalne. Pozwoliło mu to na zdanie matury z matematyki na poziomie rozszerzonym w 80 % a fizyki w 75 % oraz dostanie się na studia na Uniwersytecie Wrocławskim na Informatykę na wydziale matematyki i informatyki.
Polecam.

Mateusz
12 lipca 2019

Bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do zajęć. Dzięki nim uzyskałem 100% z matury rozszerzonej z matematyki.
Serdecznie polecam każdemu.

Darek
27 grudnia 2017

Zaczynając analizę matematyczną miałem duże problemy związane z zaległościami z liceum. Pan Marek pomógł mi nadrobić te zagadnienia, które były potrzebne do rozwiązywania zadań, które pojawiają się na zajęciach i dał mi dużo przykładów do ćwiczenia.

Aleksandra Migal
22 grudnia 2017

ZajÄ(TM)cia prowadzone profesjonalnie, bardzo angaĹźujÄ...ce ucznia. Tomkowi prawie od razu poprawiĹ,y siÄ(TM) oceny. Polecam

Magda Wojtaszek
17 grudnia 2017

Bardzo polecam korepetycje. Miałam spore zaległości, które bez problemu udało się nam nadrobić. Dzięki korepetycjom, zrozumiałam zagadnienia, z których miałam problemy. Pan Marek dysponuje ogromną ilością materiałów, zwłaszcza zadań maturalnych. Jest jednocześnie wymagający, ale i cierpliwy. Polecam!