Matematyka i fizyka IB, metoda Sokratesa


731 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
240 zł /60 min.
Miejsce
Korepetycje Kraków (całe miasto)
Pokaż na mapie
U ucznia/ u korepetytora
Lekcje online/Skype
Tak
Przedmiot
Zakres
Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Studia

Dlaczego jestem skuteczniejszy od innych?

1) Stosuję, unikalną w dzisiejszych warunkach metodę Sokratesa. Sokrates słynął z zadawania dobrych pytań, które zmuszały do myślenia. Jeśli widział u ucznia nieuświadomioną wiedzę, starał się pomóc się jej „urodzić”. Nie był więc osobą pouczającą, a jedynie pomocnikiem, który także się uczył. Podobnie jest z rozwiązywaniu zadań: uczniowie zazwyczaj znają zasady, na podstawie których można je rozwiązać, ale nie potrafią ich zastosować lub nie są nawet świadomi tej wiedzy. Zadanie odpowiednich pytań lub w trudniejszej sytuacji podanie podpowiedzi, która nie pokaże całej drogi do rozwiązania(!) ale pokieruje myśli ucznia w dobrą stronę, pozwala mu samemu odkryć swoją ścieżkę rozwiązania. Stosując od lat taką filozofię często jestem zaskoczony ścieżką rozumowania zaproponowaną przez moich uczniów. To podążanie za uczniem wymaga nie tylko wiedzy fachowej, aby weryfikować czy jego tok rozumowania jest słuszny, ale też dużo empatii, aby rozumieć jego logikę, nawet wtedy kiedy sam nie potrafi w jasny sposób opowiedzieć o tym jak rozwiązuje dany problem. Co więcej wymaga dużo więcej wysiłku niż standardowe podejście. Dlatego, nawet przy indywidualnej pracy nauczyciele bardzo rzadko nawiązują taką relację z uczniem i kiedy sobie nie radzą po prostu pokazują rozwiązanie. Dla mnie to pójście na łatwiznę. Jestem taki skuteczny, ponieważ moja praca polega głównie nie na wykładaniu, ale na zadawaniu dobrych pytań i dawaniu podpowiedzi . Potrafię się dostosować, nigdy nie narzucam swojego sposobu rozwiązania problemu.


Uczę korzystania z tej metody w ramach działalności mojej Fundacji Pasja Nauki i stały się one podstawą Wirtualnego Nauczyciela,, wielokrotnie nagradzanego start-upu, którego jestem funderem i prezesem.

2) Moje dialogi z uczniem wykorzystują metodę odwróconej lekcji. Udowodniono naukowo, że  najskuteczniejszy sposób nauki to tłumaczenie danego zagadnienia komuś innemu i tak w głównej mierze wyglądają moje zajęcia. Dążę do tego aby uczeń  samodzielnie przygotował i uargumentował ścieżkę rozwiązania problemu. Nie tylko daje to rewelacyjne wynikiw zapamiętywaniu ciągów przyczynowo-skutkowych, które w zadaniach z podstawy programowej pojawiają się bardzo często, ale dodatkowo daje uczniowi  pewność siebie i uczy bronienia swoich argumentów.

3) Lubię to co robię. Do zajęć podchodzę entuzjastycznie i staram się zarazić tą pasją moich uczniów.

4) Jestem selekcjonerem… zadań! Wiem jakie umiejętności powinny one ćwiczyć i w jakiej kolejności je wykonywać, aby w optymalny sposób zdobywać kolejne kompetencje. Nauki ścisłe są jak drzewo. Tak jak w nim z pnia wyrastają konary, z nich gałęzie i tak dalej aż do korony pełnej liści, tak w matematyce aby nauczyć się określonej umiejętności należy najpierw opanować te (niżej na drzewie), które ona wykorzystuje.

Uczę także po angielsku i przygotowuję do Mathematics International Baccalaureate IB SL i HL (matura międzynarodowa), SAT, IGCSE, AS i A level.

Mam uczniów z całej Polski innych krajów używających języka angielskiego ucząc online. Spotkania w ponad połową moich uczniów prowadzę w takiej formie i uzyskuję przynajmniej takie same rezultaty jak podczas tradycyjnych lekcji. Podczas takiego spotkania łączę się z uczniami na Skypie, a zadania rozwiązujemy z wykorzystaniem interaktywnej wirtualnej tablicy, na której wspólnie piszemy. Aby móc tak popracować wszystko co potrzebujesz to przeglądarka internetowa.

Zalety?
- Od razu widzę co piszesz i szybciej jestem w stanie zauważyć błędy.
- Z mojego doświadczenia wynika, że uczniowie dużo mniej stresują się pracując w takiej formie, siedząc przed swoim komputerem czują się bezpiecznie.
Nie tracisz czasu na dojazd, albo nie musisz sprzątać w domu ;)
- Przed pierwszą lekcją otrzymujesz unikalny link do tablicy, z którą będziemy pracować. Dzięki temu notatki ze wszystkich spotkań masz w jednym miejscu (szczególnie przydatne jeśli podczas spotkania korzystaliśmy z różnych źródeł).
- Mam więcej terminów na takie lekcje i zdecydowanie łatwiej będzie się umówić.


Opinie o korepetytorze (9)

Dawid
08 grudnia 2020

Swietne warunki nauki, polecam

Jan
03 kwietnia 2020

Panie Marku, bardzo dziękuję za wyjątkowe i ciekawe lekcje fizyki i matematyki. Dzięki wspólnej pracy udało mi się uzyskać tytuł laureata w konkursie kuratoryjnym z fizyki i finalisty z matmy. Wszystkim bardzo polecam.

Łukasz
15 marca 2020

Bardzo polecam Pana Marka! W ciągu 1 roku przygotował syna do konkursu kuratoryjnego z fizyki ... w którym został Laureatem! Lekcje są bardzo ciekawe i zdecydowanie wyczuwalna jest Pasja Nauki :)

Maciej Górecki
07 stycznia 2020

Wielkie Podziękowania !!!!!!!!
Syn został profesjonalnie przygotowani do egzaminu IB HL z fizyki i zdał go bez problemy!!!
Profesjonalizm i determinacja oraz podejście pedagogiczne przyniosły rezultaty! Brawo????

Ewa Skalska
23 lipca 2019

Przygotowanie syna do matury z matematyki i fizyki było profesjonalne. Pozwoliło mu to na zdanie matury z matematyki na poziomie rozszerzonym w 80 % a fizyki w 75 % oraz dostanie się na studia na Uniwersytecie Wrocławskim na Informatykę na wydziale matematyki i informatyki.
Polecam.

Mateusz
12 lipca 2019

Bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do zajęć. Dzięki nim uzyskałem 100% z matury rozszerzonej z matematyki.
Serdecznie polecam każdemu.

Darek
27 grudnia 2017

Zaczynając analizę matematyczną miałem duże problemy związane z zaległościami z liceum. Pan Marek pomógł mi nadrobić te zagadnienia, które były potrzebne do rozwiązywania zadań, które pojawiają się na zajęciach i dał mi dużo przykładów do ćwiczenia.

Aleksandra Migal
22 grudnia 2017

ZajÄ(TM)cia prowadzone profesjonalnie, bardzo angaĹźujÄ...ce ucznia. Tomkowi prawie od razu poprawiĹ,y siÄ(TM) oceny. Polecam

Magda Wojtaszek
17 grudnia 2017

Bardzo polecam korepetycje. Miałam spore zaległości, które bez problemu udało się nam nadrobić. Dzięki korepetycjom, zrozumiałam zagadnienia, z których miałam problemy. Pan Marek dysponuje ogromną ilością materiałów, zwłaszcza zadań maturalnych. Jest jednocześnie wymagający, ale i cierpliwy. Polecam!