EKSPERT DYDAKTYKI ZAPRASZA! ZOBACZ MÓJ FILMIK ;)

Maciek Mgr/mgr inż.

695 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
80 zł /60 min.
Zakres
Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Studia


Tel: 695 714 050

 

Drogi uczniu!

 • Stresujesz się na każdej lekcji, bo nie nadążasz za nowymi tematami z matmy, a z poprzednich klas już niewiele pamiętasz?
 • Chcesz odetchnąć z ulgą, wiedząc, że magiczne 30% na maturze przekroczysz z pewnym zapasem?
 • Nie czujesz się pewnie przed egzaminem ósmoklasisty , a zależy Ci, żeby iść do dobrego liceum lub technikum?
 • Chcesz dostać się na wymarzony kierunek i szukasz zaprawionego w boju eksperta, który zna egzamin maturalny na rozszerzeniu na wylot?
 • A może szukasz po prostu kogoś, kto wydobędzie z Ciebie cały potencjał?

Jeśli tak, będę mógł Ci pomóc :)

 

MOJE MOCNE STRONY
(czyli co mnie wyróżnia spośród innych korepetytorów ;)

 

1. KSZTAŁTOWANIE WYOBRAŹNI MATEMATYCZNEJ

Jest to umiejętność, o której zapomniano w naszym systemie edukacji , a to właśnie od tego należy zacząć, aby tworzyć fundamenty potrzebne do rozumienia wielu działów tego przedmiotu.
Matematyka otacza nas ze wszystkich stron i to dzięki wyobraźni odnajdujemy w naturalny sposób połączenia logiczne , które pozwalają nam ją lepiej zrozumieć. 
A wraz ze zrozumieniem przychodzi zainteresowanie oraz fascynacja , która działa na uczniów w sposób motywujący i przynosi duuuużo radości :)

 

2. AKCENT POŁOŻONY NA ZAGADNIENIACH POWTARZAJĄCYCH SIĘ NAJCZĘŚCIEJ NA EGZAMINACH

Przede wszystkim ilość materiału wynikająca z podstawy programowej jest za duża , aby można było ją opanować i mieć sporo wolnego czasu dla siebie. Standardowe podejście polegające na próbie opanowania wszystkiego niestety tu zawodzi. Jednak mam na to rozwiązanie. 

Słyszałeś o zasadzie Pareto?

Mówi ona o tym, że 20% jednostek odpowiada za 80% efektów, np.:

 • 20% ludzi na świecie ma 80% pieniędzy,
 • 20% uczniów zadaje 80% spośród wszystkich pytań w trakcie lekcji,
 • 20% kolegów z Twojej klasy angażuje się w 80% zajęć dodatkowych. - itd. 

Od ponad 10 lat śledzę wymagania maturalne CKE , wytyczne testu ósmoklasisty, podstawy programowe i omawiam arkusze maturalne z egzaminatorami.
Wiem, które zagadnienia odpowiadają za większość Twojego wyniku na sprawdzianie, teście 8-klasisty czy maturze.  Wiem, które 20% może stanowić 80% Twojego wyniku. :-)  

 

3. STARANNE PLANOWANIE CAŁEGO PROCESU NAUCZANIA I UWZGLĘDNIENIE POWTÓREK

Kolejny wielki problem to fakt, że niemal nikt nie pamięta materiału dłużej niż miesiąc po sprawdzianie. Jak sobie z tym poradzić? Długo szukałem odpowiedzi, ale najlepszą znalazłem w: „Harvardzkim Poradniku Skutecznego Uczenia Się” , z którego wynika, iż jedynym sposobem zapamiętania czegoś na trwałe są dobrze zaplanowane powtórki.

Powinny one odbyć się po:

 • 24 godzinach,
 • tygodniu,
 • miesiącu,
 • trzech miesiącach.

Na początku miałem wątpliwości, czy to się sprawdzi, czy to nie jest tylko teoria, ale dzisiaj jestem pewien, że to gwarantuje zapamiętanie wiedzy na stałe .
Dobry nauczyciel przypomina uczniowi o jego powtórkach, aby ten mógł spać spokojnie. :)

 

4.  „POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI” I EKSPRESOWE UZUPEŁNIENIE BRAKÓW

Niestety uczniom bardzo często brakuje systematyczności. Rozwiązują zadania sporadycznie i mają braki w tematach z poprzednich klas. Zagadnienia na matematyce przeplatają się i materiał ze szkoły podstawowej wykorzystujemy w szkole średniej.
Dlatego przed wytłumaczeniem danego tematu, w umiejętny sposób należy zbadać stan wiedzy ucznia i uzupełnić braki z przeszłości w trybie ekspresowym, aby obecnie przerabiany materiał stał się zrozumiały!

 

5. WSPARCIE MOTYWACYJNE

Wielu nauczycieli nie zdaje sobie z tego sprawy, ale dobry nauczyciel jest jak trener sportowy.
Misja korepetytora nie kończy się na prowadzeniu lekcji, ale na tym się zaczyna.  
Gdy po zajęciach przychodzi czas, kiedy zawodnik – uczeń – musi zrobić swoje, trzeba zagrzać go do walki. W tym należy dopasować odpowiednie  systemy motywacyjne i techniki pamięciowe , które pomagają skutecznie uczyć się w domu, aby potem maksymalnie wykorzystać czas na zajęciach. 
Prowadzę uczniów do upragnionych celów, tak jak trener prowadzi sportowca do zawodów.
Biorę na barki całą odpowiedzialność , cieszę się z postępów, ale w szczególności wspieram w trudniejszych chwilach.

 

MOJE SPECJALIZACJE

⚔ "Nie Toń Humanisto!"  - ratuję uczniów z najgorszych opałów i tłumaczę matematykę humanistom. Podczas tych zajęć mobilizuję pokłady cierpliwości i wyobraźni do maksimum, aby każde zagadnienie wytłumaczyć na tyle sposobów, na ile to potrzebne ;)

♚ Saper egzaminacyjny  - znam na wylot egzaminy ósmych klas oraz matury. Co roku szczegółowo analizuję egzaminy i na zajęciach rozminowuję ich najcięższe elementy, tak aby nie wybuchły podczas batalii egzaminacyjnej :)

♛ Matematyczny komandos , czyli specjalista od matur rozszerzonych oraz poziomu akademickiego. Pomagam ambitnym uczniom wzbić się na najwyższe progi punktowe. To najbardziej wymagające zajęcia - wróżę na nich z całek i odtwarzam liczbę pi do 100 miejsc po przecinku (poziom akademicki - do 250), a przed zajęciami ustawiam kubek z herbatą w pozycji zależnej od współczynnika kierunkowego funkcji.

 

METODY NAUCZANIA

Dysponuję wszelkimi potrzebnymi podręcznikami, zbiorami zadań i arkuszami egzaminów próbnych. Śledzę wymagania CKE , podstawy programowe i omawiam arkusze maturalne z egzaminatorami, dzięki czemu jestem zawsze na bieżąco z materiałem. 

Albert Einstein powiedział kiedyś: “Obłęd: powtarzać w kółko tą samą czynność oczekując innych rezultatów.”, a także: “Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie.” Na moich zajęciach korzystam z tych dwóch prawd.

Jeśli nie zrozumiesz czegoś za pierwszym razem - wytłumaczę Ci to ponownie, tym razem w inny sposób. Lewa półkula Twojego mózgu odpowiada za analityczne myślenie, prawa - za kreatywne. Gdy zachęci się obie te części do współpracy, osiąga się niesamowite wyniki! Właśnie dlatego w swoich metodach nauczania łączę logikę z wyobraźnią - tak, byś efektywnie przyswajał sobie wiedzę. 

W swojej pracy wykorzystuję  ciekawe taktyki, skojarzenia, techniki pamięciowe –  wszystko, co w naszej mocy, by matematyka nie była dla ucznia zmorą, a przedmiotem, który jednak da się polubić – i nie stracić przy tym wszystkich nerwów. Nasi podopieczni przychodzą na zajęcia pełni zapału i z otwartymi umysłami – bo wiemy, jak skutecznie zachęcić ich do nauki.

Często zdarza się, że uczeń miał w planach przyjść tylko na jedne zajęcia, by powtórzyć materiał przed sprawdzianem – a został na kilka miesięcy, bo tak dobrze nam się razem pracowało. :) Dbam o to, by na zajęciach panowała przyjemna atmosfera. Jestem wyrozumiały, ale i wymagający  – bo wiem, że tylko taka postawa przynosi rezultaty. Jeśli będziesz współpracował i uczył się z lekcji na lekcję – gwarantuję, że osiągniesz sukces.

Nie obiecuję, że będzie lekko, ale uwierz mi, że warto!

 

GDZIE I KIEDY MOŻEMY UMÓWIĆ SIĘ NA ZAJĘCIA:

 • lekcje online -  profesjonalne zajęcia z użyciem specjalnego tabletu graficznego oraz wirtualnej tablicy,  czyli zupełnie jakbyśmy siedzieli obok siebie w jednej ławce. ;-) Na zajęciach jest ciągła interakcja, nie ma możliwości obijania i siedzenia na komórce :)
 • Zajęcia mogą odbywać się w stałych lub elastycznych godzinach między 8:00 - 22:00 (pn – niedz)

 

CENNIK

 • Szkoła podstawowa (online) - 80zł/60min
 • Liceum - poziom podstawowy (online) – 100zł/60min
 • Liceum - poziom rozszerzony (online) – 120zł/60min
 • Poziom akademicki (online) – 140zł/60min

 

Matematyka to królowa nauk, a ja sprawię, że Ty zostaniesz królem - lub królową - matematyki. :)

 

Tel: 695 714 050

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości treści ogłoszenia bez zgody autora jest zabronione pod groźbą sankcji prawnych.


Opinie o korepetytorze (2)

Aneta Szajka
17 kwietnia 2023

Syn chodzi na zajęcia od roku i matematyka przychodzi mu z coraz większą łatwością. Pamiętam ze szkoły, że przedmiot potrafi przyprawić o ból głowy, ale odkąd Kacper zaczął chodzi na korepetycje, ma bardzo dobre oceny z matematyki, a gdy prosi mnie, bym go przepytała przed sprawdzianem, jest mi w stanie wszystko wytłumaczyć. Zdecydowanie polecamy zajęcia :)

Alicja
30 marca 2023

Syn nie rozumiał funkcji liniowych i kwadratowych, więc zapisałam go na korepetycje. Wystarczyły dwie godziny, by pojął, w jaki sposób rysować i odczytywać funkcje, a w szkole przerabia ten temat już drugi tydzień. Jestem bardzo zadowolona z zajęć, a co najważniejsze - syn również. Zdecydowanie nie jest fanem matematyki, ale na korepetycjach pracuje bardzo ładnie, szybko przyswaja nową wiedzę, co świadczy o tym, że nauczyciel naprawdę wie, co robi i ma podejście do ucznia (i to nie byle jakie, bo przekonanie Kajtka do matematyki wydawało mi się niemożliwe). Polecam.