CHEMIA - przygotowanie do matury


501 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
250 zł /90 min.
Miejsce
Korepetycje Bydgoszcz (całe miasto)
U ucznia/ u korepetytora
Lekcje online/Skype
Tak
Przedmiot
Zakres
Szkoła średnia

 • Założyciel Centrum Edukacyjnego Maturita
 • Wykładowca na kursach maturalnych
 • 20 lat doświadczenia
 • Specjalista od beznadziejnych przypadków
 • Obejrzyj fragmenty moich zajęć: https://youtu.be/GIOHtXn04S4
 • Obejrzyj filmik z lekcją DEMO - jak uczymy w Maturicie, jak mogą wyglądać zajęcia online :)
  Film na YouTube: https://youtu.be/PkWfiMdR4ns
   

Witajcie serdecznie! 
Od 20 lat tłumaczę chemię. Studentom, maturzystom, licealistom. Pracowitym, leniwym, systematycznie, dorywczo, gdy nóż na gardle, gdy nauczyciel się uwziął ;) Wiem, wiem, chemia jest trudna. Ale tylko na pierwszej lekcji, uwierzcie! Celowo napisałam, że tłumaczę, ponieważ chemię trzeba zrozumieć . Moje lekcje nastawione są  na zrozumienie chemii, a nie wkuwanie na pamięć. Jeśli zrozumiesz podstawy, potem już jak w domino - jedno wynika z drugiego.

Wiecie, co najbardziej lubię, jako nauczyciel? Ten błysk zrozumienia w Waszych oczach i jednocześnie niedowierzania, że to takie proste… Wasze telefony z podziękowaniami… Waszą radość z sukcesu , w którego osiągnięciu pomogłam. Tak, nauczanie jest moją pasją! Jeśli coś można w ogóle zrozumieć, można to też zrozumiale wyłożyć ;) Zajęcia prowadzę bezstresowo, ale także wymagam!
 

Nie sztuką jest posiadać wiedzę. Sztuką jest nie tylko umieć ją przekazać, ale umieć przekazać w taki sposób, aby dzisiejsza młodzież, otoczona i przytłoczona "gotowymi rozwiązaniami", potrafiła i chciała zrozumieć . A potem umiała zastosować tę wiedzę w praktyce na maturze. Wszystko można wytłumaczyć na wiele sposobów. A dobry nauczyciel wie, który z nich jest najlepszy i który z nich niezawodnie i zawsze się sprawdza. Wie to wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu w nauczaniu nie tylko w szkole, ale także na zajęciach dodatkowych, gdzie zrozumienie materiału jest podstawą.
Mnie samej zajęło wiele lat opracowanie własnych schematów i metod nauczania , sposobów tłumaczenia każdego działu i każdego zagadnienia. Teraz wiem, jakich użyć porównań i przykładów, jak pokierować tokiem myślenia ucznia , jakie dać zadania - aby określone zagadnienie jak najszybciej stało się jasne i pozostało w głowie na długo .

Największym problemem dzisiejszej edukacji jest fakt, że młodzież nie potrafi uczyć się samodzielnie . Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, przejętych wysokim poziomem wymagań maturalnych – w 2011 roku powstało w Bydgoszczy Centrum Edukacyjne Maturita . Maturita została utworzona przeze mnie – rodzica i nauczyciela w jednej osobie - na podstawie wieloletnich doświadczeń i w odpowiedzi na realną potrzebę placówki, której celem jest nauczanie przez zrozumienie oraz nacisk na dodatkową pracę własną ucznia .

Zapraszam Was serdecznie do przygody z chemią :)

Chemia na maturze
Chemia to jeden z przedmiotów, wymaganych przy rekrutacji na takie kierunki studiów jak: medycyna, weterynaria, stomatologia, ochrona środowiska czy biotechnologia. Bardzo często jednak rezygnujemy z wymarzonego kierunku, ponieważ wymagana jest tam właśnie chemia…
A przecież chemia to jeden z najprostszych przedmiotów maturalnych! Ponieważ:

 • Chemia jest ciekawa.
 • Chemia jest logiczna.
 • Chemii nie trzeba uczyć się na pamięć.
 • Jeśli dobrze znasz i rozumiesz podstawy chemii – reszta jest taaak oczywista!
 • Materiał maturalny z chemii nie jest duży. Obejmuje 7 - 8 podstawowych działów. Oczywiście cała wiedza opiera się na pierwszym: budowa atomu i prawo okresowości. To właśnie ta podstawa. Reszta jest logicznym rozwinięciem pierwszego.
 • Dużą część zadań stanowią obliczenia i pytania na myślenie. Wystarczy umieć liczyć i myśleć. I znać podstawy :)
 • Pytania na arkuszach maturalnych z chemii obejmują co roku podobne zagadnienia. Trzeba tylko wiedzieć jakie i dobrze się do nich przygotować :)

Zapraszam na zajęcia!


Opinie o korepetytorze (2)

Kamila Czerepko
19 sierpnia 2021

Serdecznie polecam panią Dominikę! Chemia zawsze była dla mnie czarną magią, a teraz po prostu w końcu ktoś mi to wszystko wytłumaczył po ludzku! Nie sadziłam, że chemia jest tak prosta, logiczna i oczywista. Pracować trzeba, nie oszukujmy się. Ale efekt 90% na tegorocznej maturze mówi sam za siebie!

Michał Wasiak
19 sierpnia 2021

Polecam! Byłem u Pani Dominiki na kursie xxl, wynik na maturce 92%. Co do kursu, teoria super wytłumaczona, motywujące do pracy zajęcia na żywo. Dodatkowy plus za cotygodniowe wejściówki, sprawdziany, możliwość obejrzenia jeszcze raz zajęć na żywo - są nagrywane. Nauczyciel z ogromną wiedzą, super podejściem do ucznia, zawsze wszystko wytłumaczone od podstaw i typowo pod maturę. Polecam serdecznie!