Fizyka - first principles reasoning - pods/gim/lic


535 Wyświetl numer

Wyślij wiadomość:

Cena
150 zł /60 min.
Przedmiot
Zakres
Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia

Cześć Wam!

System edukacji w Polsce (i w większości innych państw świata Zachodu) jest coraz bardziej archaiczny i coraz bardziej bez sensu. Jednym z największych problemów jest to, że chcąc nas przygotować na wszelkie możliwe sytuacje, które mogą nas spotkać w dorosłym życiu, każą nam się uczyć wszystkiego naraz. Efekt tego jest taki, że kończąć szkołę, a nawet studia nie umiemy prawie nic. A na pewno nie jesteśmy w stanie poznać żadnej dziedziny pożądnie. To jakby takie przymusowe ubezpieczenie na przyszłość, którego większość z nas nie chce (i na podstawie którego nikt nie wypłaci nam odszkodowania, jak przybijemy bankruta).

Dziś prawie cała wiedza zgromadzona przez ludzkość dostępna jest w internecie. Jeśli masz dostęp do neta, możesz się nauczyć praktycznie wszystkiego samodzielnie. W USA wiele prestiżowych uczelni wyższych publikuje wszystkie swoje wykłady online, dla każdego, za darmo! To kolejny powód, dla którego instytucja szkoły w klasycznym rozumieniu traci sens.

Na szczęście jedną z tych pozytywnych rzeczy, która cechuje obecny system szkolnictwa jest to, że cały czas nauczają takich przedmiotów jak matemetyka czy fizyka. Jeśli posłuchacie wywiadów z Elonem Muskiem (twórcą Tesli i SpaceX) przekonacie się, że traktuje on fizykę jako jeden z fundamentów swojego sukcesu. Według Muska fizyka otwiera drzwi do zrozumienia wielu dziedzin inżynierskich, świata biznesu, produkcji przemysłowej czy sztucznej inteligencji. Takiego podejścia i takiej fizyki chciałbym Was nauczyć na naszych spotkaniach.

Oczywiście nie spędzimy całej lekcji na rozmowie o Musku i jemu podobnych. Wykorzystamy natomiast triki, których używają na to żeby przygotować się do Twojej najbliższej kartkówki, klasówki czy nawet matury.

Nie chcę Cię zanudzać przebiegiem swojej dotychczasowej kariery (możesz mnie sprawdzić na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marcin-lenarczyk/). Na codzień jestem inżynierem, a swoją edukację akademicką zakończyłem już jakiś czas temu po obronieniu doktoratu z numerycznej wymiany ciepła. Fizyki uczyłem się od: dr Witolda Kruczka (wieloletniego dyrektora Instytutu Fizyki) oraz Romana Paszkowskiego (opiniodawcy Komitetu Noblowskiego).

W razie pytań - dzwoń śmiało.

See you on Skype!
Marcin


Opinie o korepetytorze (0)

Brak opinii